Nabór w programie OLIMPIA

Nabór w programie o dofinansowanie budowy przyszkolnych hal sportowych ruszył !!!

16 sierpnia ruszył kolejny nabór wniosków w ramach rządowego  programu dofinansowującego obiekty sportowe  pod nazwą Olimpia. Jest to program budowy przyszkolnych  hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. 

Ministerstwo Sportu i Turystyki wreszcie ogłosiło kolejny nabór wniosków w programie  budowy przyszkolnych hal sportowych. Obowiązkowym elementem wyposażenia ma być wirtualna strzelnica. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać  70 %  wartości zadania. Jednak kwota dofinansowania nie może przekroczyć 2,8 mln zł.

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Alokacja środków

Wysokość środków finansowych planowana do przyznania w ramach dofinansowań  wynosi 2 000 000 000 zł w podziale na lata:

– 2023 r. – 800 000 000 zł,

– 2024 r. – 1 200 000 000 zł.

Zgodnie z regulaminem, dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań. Po pierwsze jest to budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Po drugie to budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m. Obowiązkowym elementem wyposażenia hali powinny być mobilne strzelnice laserowe na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Rzecz jasna, instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Wnioski o dofinansowanie składać można do 15 września poprzez system Amodit.

Porady techniczne

Na stronie Ministerstwa dostępne są liczne wizualizacje, które mogą pomóc w doborze najlepszej lokalizacji dla inwestycji. Wizualizacje są dostępne pod linkiem : https://www.gov.pl/web/sport/program-olimpia–program-budowy-przyszkolnych-hal-sportowych

Nasi specjaliści chętnie udzielą wszelkich porad !!! Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem : https://www.gov.pl/web/sport/16-sierpnia-rusza-kolejny-nabor-wnioskow-w-ramach-programu-olimpia

Jesteśmy specjalistami w budowie hal łukowych. Zapraszamy do kontaktu. Nasi fachowcy odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

NABÓR OLIMPIA